در چه مواردی اکوکاردیوگرافی جنین درخواست می شود ؟؟

در راستاي غربالگري بيماري هاي جنين و براي شناسايي و درمان به هنگام ناهنجاري هاي قلبي، پيش از پايان هفته 19 بارداري، اكوي قلب جنين، پس از درخواست پزشك زنان و زايمان، بدست فوق تخصص قلب كودكان انجام ميشود. از ديد انديكاسيون هاي اكوي قلب جنين، مادران باردار به دو گروه بزرگ بخش مي شوند

مادرانپ با خطر بالا  high Riskكه حتماً بايد اكوي قلب جنين شوند.

مادران با خطر پائين  Low Risk كه بهترست، اكوي قلب جنين برايشان درخواست و انجام شود.

  گروه 1 مادرانی هستند، كه ريسك بيماريهاي مادرزادي قلب (CHD) در جنين آنها بالاست. بنابرين بايد اكوگارديوگرافي جنين شوند. و چنانچه اكو درخواست و يا انجام نشود، ميتواند دردسرهاي دانشيك (علمي) و هوده اي (قانوني) بدنبال داشته باشد. اين گروه مادرانِ بارداري را در بر ميگيرد، كه؛

سابقه خانوادگي مثبت دارند. يعني در خود، شوهر، فرزندان و يا خويشان درجه يك آنها بيماري مادرزادي قلب داشته اند. به دليل رُل فاكتورهاي ژنتيك در پيدايش اين بيماريها.

  ٢- سابقه بيماريهاي ژنتيك يا سندرم هاي كروموزومي در خانواده،؛ چون 10-15%  كيس هاي CHD، همراه با آنوماليهاي كروموزومي و بفرم Multiple Anomalies ميباشند. و در 10% موارد در زمينه بيماريها ژنتيك، مانند PKU، ديابت قندي ، بيماريهاي كلاژن وسكولر از جمله SLE و....

 ٣- سونوگرافي آبنرمال در غربالگري اول يا دوم يا هردو، يا حتا گمان به آنوماليهاي ارگانهاي ديگر مانند؛ مغز، كليه، گوارش و...٤-آريتمي هاي قلبي 

٥-افزايش NT  

٦-اوليگو يا پلي هيدرآمنيوس 

٧-بالا بودن ايندكس انوماليهاي كروموزومي، چون؛ تريزومي هاي 13,18,21 و.... 

٨-بارداريهاي دو يا چند قلوئي 

٩-بالا بودن سن مادر باردار  

١٠-نرمال نبودن بيوشيمي، در غربالگري اول يا دوم مانند؛ AFP,hCG,PAPp-A&uE3

گروه 2 مادران با ريسك كم براي CHD هستند. در اين گروه اگرچه ريسك فاكتور شناخته شده اي ديده نشده است. ولي بهتر است، براي اينها هم اكوي قلب جنين درخواست شود. اگرچه در قالب پروتكل وزارتخانه اجباري نيست. چرا!؟؟  چون در حدود 80% موارد CHD، در فرزندان اين گروه از مادران ديده مي شود. كه Risk Factor(s) آشكاري در آنها شناسائي نشده است.

همه چیز درباره لابیاپلاستی

همه چیز درباره جراحی لابیاپلاستی

 

امروزه با پيشرفت علم در حيطه جراحی هاي پلاستيک و زيبايی، بسياری از خانمها و حتی آقايان مشتاق انجام اينگونه جراحی ها به منظور زيباتر نمودن صورت، بدن و اندامها می باشند. بشر از دير باز به دنبال زيبايی و زيباتر شدن خويش و زيباتر كردن محيط خويش بوده است و با توجه به امكانات و فرهنگ و اختيارات خويش به اين امر مبادرت می نموده است. اين روند در طول تاريخ پيشرفت كرده است.

جراحی لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی یک روش جراحی است که ظاهر لابیا (لبه های واژن) را زیبا و دردهای ناشی از آن کاهش می یابد، که به آن جراحی زیبایی واژن نیز گفته می شود. این جراحی پلاستیک به منظور تغییر شکل و اندازه لابیا صورت می گیرد. در برخی مواقع در صورت نامتقارن بودن لابیا این جراحی انجام می شود.

عمل جراحی لابیاپلاستی يكی از عملهايی است كه خانمها امروزه به آن علاقه زيادی نشان می دهند. عمل لابیاپلاستی به منظور كوچک كردن لابياهای بزرگ، قرينه سازی لابياهای نامتقارن و يا ترميم لابياهای كه در حين زايمان تغيير شكل داده اند انجام می شود.

روند كار تا همين چند سال پيش، انجام عمل در اتاق عمل به همراه بيهوشی عمومی يا نخاعی و با ابزار تيغ جراحی بود كه بعد از دستيابی به شكل مطلوب از بخيه برای ترميم لبه های لابيا استفاده می شد. بخيه ها بصورت پلاستيك زده می شدند و از نوع قابل جذب بودند. از چند سال اخير و با ورود ليزر به دنيای جراحی، از اين تكنیک در لابیاپلاستی هم استفاده شد و نتايج واقعاً زيبا و عالی بودند. برش ليزر بر خلاف تيغ جراحی به موازات ايجاد برش باعث انعقاد هم می شود و اين امكان را به پزشک داد كه ديگر از بخيه جز در موارد معدودی استفاده نکند. به همين دليل لبه های لابيا صاف و بدون اسكار در كنار هم قرار می گيرند و شكل بسيار مطلوبی پيدا می كنند.

متأسفانه زدن بخيه در موارد زيادی باعث ايجاد اسكار و شكل نامطلوب می شود.

 

تصور اشتباه در مورد عمل لابیاپلاستی

لابیا در افراد به صورت طبیعی به اشکال و رنگ های مختلفی وجود دارد، لذا این تصور اشتباهی است که چین و چروک و تیرگی لابیا بر اثر خود ارضایی قلمداد شود.

مهمترین چیزی که شما به عنوان یک خانم باید بدانید این است که شما غیرعادی نیستید. به هر حال اگر از بزرگ و  پهن بودن لابیا رنج می برید، عمل جراحی لابیاپلاستی راه بهبود آن می باشد.

فوائد عمل لابیاپلاستی

- افزایش اعتماد به نفس حاصل از زیبایی واژن

- کاهش درد و رنج در طول نزدیکی

- کاهش درد هنگام ورزش

ضرورت انجام لابیاپلاستی

وقتی که لابیای کوچک برآمده باشد، توسط لابیای بزرگ به صورت کامل پوشیده نمی شود و لابیای کوچک به دلیل حساس بودن حتی در اثر برخورد با لباس می تواند دردناک باشد.

روش های جراحی لابیاپلاستی

۱- TRIM method

 در این متد در لابیا برش ایجاد می شود، سپس بخیه صورت میگیرد و حدود یک ساعت بطول می انجامد.

۲- WEDGE method

در این متد یک برش V شکل در لابیا کوچک ایجاد می شود. این لابیاپلاستی نسبت به روش قبل زمان بیشتری نیاز دارد.

۳- EXTENDED WEDGE method

در این متد ضمن برداشتن بافت های اضافی لابیا، کلاهک روی کلیتوریس نیز کاهش می یابد.

بعد از جراحی لابیا در کنار هم قرار میگیرند.

 

مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی

- استفاده از کمپرس سرد به مدت دو روز

- استفاده از پماد تتراسایکلین به مدت دو روز

- عدم نزدیکی جنسی به مدت یک ماه بعد از جراحی

- جلوگیری از ورزش تا سه هفته بعد از لابیاپلاستی

عوارض جراحی لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی ممکن است در برخی افراد کمی تورم و حساسیت ایجاد نماید که بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی برطرف خواهد شد.

توصیه های پس از جراحی لابیاپلاستی

در صورت مشاهده کبودی و تورم، ترشح زرد یا سبز، بوی بد واژن بعد از گذشت دو روز، به پزشک مراجعه شود.

 آیا  جراحی لابیاپلاستی میل جنسی را کاهش می دهد؟

تحریک جنسی در بانوان در نقاط مختلف انجام می‌شود. لابیا چه بزرگ و پهن باشد و چه کوچک، به یک اندازه میل جنسی را بالا می برد.

با انجام جراحی لابیاپلاستی نه تنها میل جنسی کاهش نمی یابد بلکه فرد در زمان مقاربت جنسی لذت بیشتری می برد و آلت تناسلی زیبا به فرد اعتماد بنفس می دهد.

تغذیه پس از عمل جراحی

اگر رژیم غذایی مناسب رعایت نشود، ممکن است فرد به یبوست مبتلا شود و این باعث درد در ناحیه تناسلی می شود. لذا جهت جلوگیری از آن باید مصرف مایعات افزایش یابد و غذای تند و چرب برای مدتی استفاده نشود.

قبل از جراحی لابیاپلاستی

دکتر متخصص قبل از جراحی لابیاپلاستی، جهت آماده شدن یک لیست از کارهایی که باید انجام دهید را به شما می دهد که انجام آنها دو هفته قبل از لابیاپلاستی شروع می شود. برای مثال شما باید:

- مصرف داروهایی نظیر آسپرین را متوقف نمایید.

- ویتامین ها و مکمل های غذایی مرتب مصرف شود که خونریزی در حین جراحی کم شود.

- مصرف دخانیات دو هفته قبل ک بعد از جراحی ممنوع میباشد.

بخاطر داشته باشید رعایت نکات توصیه شده توسط جراح زمان ریکاوری لابیاپلاستی را کم می کند و نتایج رضایت بخشی برای شما حاصل خواهد شد.

جای نگرانی نیست

بلافاصله بعد از جراحی لابیاپلاستی، لابیا متورم، کبود و زخم میشود، اما نگران نباشید تنها دو روز بطول می انجامد و بعد از آن بهبودی حاصل خواهد شد و لابیا کنار هم قرار میگیرند.

متد های لابیاپلاستی

خانم هایی که با افزایش سن و یا به دلایل دیگر زیبایی واژن خود را از دست داده اند می توانند با این جراحی قسمت اضافی و افتاده لابیای واژن خود را بردارند تا زیبایی این ناحیه بازگردد.

۱- روش Seculped linear

در این روش با استفاده از  لیزر و یا چاقوهای مخصوص استفاده شده در جراحی برش هایی در مناطق مورد نیاز زده می شود و در نهایت بعد از اینکه تمامی اقدامات لازم بر روی واژن انجام گرفت بخیه های قابل جذب و یا غیر قابل جذب زده می شود پزشک متخصص باید این دقت را داشته باشد که بخیه ها نباید خیلی محکم زده شوند که زخم ها و اسکار های به وجود آمده به کمترین حالت ممکن برسد.

بهتر است برش ها با لیزر ایجاد شود زیرا با این روش خونریزی به وجود آمده بسیار کم خواهد شد و لزومی هم ندارد که بخیه ها خیلی محکم برای بستن نخ ها استفاده شود.

در رابطه با اینکه چه مقدار از بافت های اضافی برای داشتن ظاهر زیبای واژن باید برداشته شود نظر پزشک و همچنین سلیقه بیمار بستگی دارد .برخی از افراد دوست دارند لابیاها بزرگ تر باشند و بعضی از افراد هم گمان می کنند که  با بیشتر برداشتن بافت لبیای مینور به زیبایی واژن آنها افزوده می شود که در این مواقع متخصص جراحی زیبایی زنان موقعیت لگن و همچنین وضعیت بیمار را بررسی می کند تا بهترین نتیجه برای فرد حاصل شود .

۲- روش V-Wedge resection

همان طور که از اسم این روش پیداست حاشیه لب های کوچک به حالت حرف  V  برداشته می شود و معمولا زمانی که قرار است بافت کمی از لابیاهای اضافه برداشته شود، از این روش استفاده می شود. از مهم ترین ویژگی  این روش عدم آسیب وارد شده به اعصاب حسی واژن و لابیاها هست و در  جراحی لابیاپلاستی نتیجه طبیعی تری را شاهد خواهیم بود و در حین جراحی خونریزی کمتری به وجود می آید و راحت تر می توان جراحی را انجام داد و جراح تمامی مراحل را با آرامش بیشتری  پیش خواهد برد و به دنبال آن زخم های کمتر به وجود آمده و دوره نقاهت هم کوتاه تر خواهد بود. در بعضی از موارد برش ایجاد شده و منطقه برداشته شده به حالت حرف Y خواهد شد . برای اینکه بدانید از کدام از این تکینیک ها در جراحی شما استفاده  خواهد شد باید یک جلسه مشاوره پیش از جراحی با متخصص خود داشته باشید و اطلاعات تکملیی وی را به دست بیاورید.

۳- روش Z-Plasty Method

در این روش بافت بیشتری برداشته می شود و قسمت های برداشته شده به شکل Z در خواهد آمد .حالت W هم وجود دارد که این دو متد استفاده شده بیشتر در مواردی استفاده می شود که لابیا فرد خیلی بزرگ باشد .

روش های دیگری نیز استفاده می شود که هر کدام بستگی به شرایط بیمار و همچنین میزان تجربه و تبحر جراح خواهد داشت.

 

ضرورت انجام لابیاپلاستی

وقتی که لابیای کوچک برآمده باشد، توسط لابیای بزرگ به صورت کامل پوشیده نمی شود و لابیای کوچک به دلیل حساس بودن حتی در اثر برخورد با لباس می تواند دردناک باشد. اما در صورت وجود موارد زیر این جراحی توصیه میشود:

۱- عدم تقارن لابیاها

۲- لابیا مینورهای بزرگ

۳- عدم زیبایی لابیا

۴- درد به هنگام رابطه جنسی

۵- چین و چروک لابیاها

۶- تعداد زایمان طبیعی بالا

۷- کاهش تحریک کلیتوریس

۸- احساس درد هنگام ورزش و پوشیدن لباس های تنگ

دوره نقاهت جراحی لابیاپلاستی

دوره نقاهت اين عمل در حدود يک ماه بود و در طول اين مدت بيمار ملزم به رعایت نكاتی خاص بعد از عمل می شد.

صرف نظر از شكل ظاهری، دوره نقاهت جراحی با ليزر بسيار كوتاه تر می شود و بيمار بعد از سه روز می تواند به زندگی عادی خود برگردد و فعاليت جنسی را نيز می تواند از دو هفته بعد از عمل شروع نمايد.

نكته مثبت در جراحی لابیاپلاستی با ليزر اين است كه احتياجی به بيهوشی نمی باشد. عمل بطور سرپايی و در مطب انجام می شود. ميزان خون ريزی حداقل ممكن است. و درد بعد از عمل هم به ميزان چشمگيری كمتر از عمل سنتی با تيغ جراحی می باشد.

به همين دليل است كه امروزه متخصصين زنان، بر عمل لابیاپلاستی با ليزر تأكيد دارند و بيماران زيادی نيز به دنبال اين روش جراحی براي زيباتر نمودن لابياهای خود می باشند. 

بعد از عمل دو روز استراحت کنید، یکماه از ورزش و نزدیکی جنسی خودداری کنید.

در دوره نقاهت نیازی به اقدامات بسیار ویژه ای ندارد و با مراقبت های ساده و مصرف داروهایی که پزشک شما تجویز نموده است می توان از دوره نقاهت کاست.

 

آیا جراحی لابیاپلاستی به پرده بکارت دختران آسیب وارد می کند؟

جراحی لابیاپلاستی خارج از واژن و در بخش لابیا صورت میگیرد و آسیبی به پرده بکارت دختران وارد نمی‌کند، بنابراین برای دختران باکره هم انجام پذیر میباشد.

مزایای استفاده از لیزر برای برش لابیا

۱- دوره نقاهت کوتاهتر

۲- کاهش مدت زمان عمل جراحی

۳- دقت بیشتر و در نهایت حصول نتایج بهتر

۴- احساس درد کمتر

لابیاپلاستی یا واژینوپلاستی؟

 برای تصمیم گیری درمورد اینکه واژینوپلاستی انجام دهید یا لابیاپلاستی، خیلی مهم است که تفاوت بین جراحی های ترمیمی و پلاستیک را بدانید. جراحی ترمیمی عملکرد یک عضو از بدن را تقویت کرده درحالیکه جراحی پلاستیک زیبایی یک آناتومی طبیعی را بهبود می بخشد.

به عنوان مثال بینی را در نظر بگیرید: جراح میتواند حفره های داخلی بینی را برای بهبود وضعیت تنفس فرد بازسازی کرده و یا برای بهبود ظاهر شکل آن را تغییر دهد. این تمایز مهمی است زیرا دانشگاه آمریکایی زنان و زایمان، جراحی ها و نتایج را برای برطرف کردن مشکلات عملکردی مثل بی اختیاری ادرار ارزیابی می کنند. اما این دانشگاه در مورد جراحی زیبایی واژن بخاطر خطرات و فقدان اطلاعات پزشکی کافی محتاط تر برخورد می کند. به عنوان مثال بعضی عمل های واژینوپلاستی ابتدا بعنوان جراحی ترمیمی برای ترمیم نواقص مادرزادی درصورت بدشکلی واژن ایجاد شد تا دختر بتواند به طور طبیعی ادرار، عادت ماهیانه و عمل جنسی داشته باشد.

 جراحی های مربوط به واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

اخیراً واژینوپلاستی جزئی از جراحی های زیبایی به عنوان «جوان سازی واژن» شده است. جراحان پلاستیک و متخصصین زنان و زایمان، جراحی های زیبایی خود را با شعارهایی مثل بالا بردن زیبایی و اعتماد به نفس تبلیغ می کنند. درواقع، اندام تناسلی زنان به طور طبیعی ظاهرهای طبیعی متفاوتی می تواند داشته باشد که از نظر آناتومی بی اشکال هستند. هیچ شکل مشخصی برای واژن و لبهای آن وجود ندارد.

با اینکه حقیقت دارد که بافتهای واژن می توانند کشیده شوند، اما جمع کردن بافت واژن از طریق عمل جراحی بالا بردن واکنش جنسی را تضمین نمی کند زیرا میل، تحریک و ارضای جنسی بسیار پیچیده و مسئله ای شخصی است که وابسته به عوامل احساسی، معنوی و میان فردی است. علاوه بر این، حساسیت جنسی به طور خودکار منجر به لذت جنسی نمیشود، بلکه به درد منجر می شود.

تفاوت لابیاپلاستی واژینوپلاستی در چیست؟

واژینوپلاستی عمل جراحی است که برای سفت کردن واژن هایی که بخاطر زایمان یا بالا رفتن سن گشاد شده اند انجام می گیرد. بعضی جراحان ادعا دارند که این عمل حتی حساسیت این ناحیه را نیز بالا می برد، ادعایی که دانشگاه آمریکایی زنان و زایمان به شدت با آن وارد چالش شده اند.

 اما لابیاپلاستی که جراحی پلاستیک بر روی لابیا (لبهای اطراف واژن) است می تواند به تنهایی یا همراه با واژینوپلاستی انجام شود. این جراحی می تواند بر روی لب بزرگ یا لب کوچک اندام تناسلی زن انجام گیرد. لابیاپلاستی اندازه و شکل لابیا را تغییر داده و میتواند آنها را کوچک تر کرده و یا تقارن بین آنها را اصلاح کند.

آیا امکان انجام جراحی لابیاپلاستی و واژینو پلاستی بصورت همزمان وجود دارد؟

واژینوپلاستی به هر روشی که سبب جوانسازی و تنگ کردن واژن شود گفته می شود، که به دو صورت لیزری و یا با تیغ جراحی انجام می شود.

واژینو پلاستی به داخل واژن مرتبط می‌باشد در صورتی که لابیاپلاستی خارج از رحم و بر روی لابیا صورت میگیرد، لذا انجام آنها به صورت همزمان امکان پذیر است.

جراحی های زیبایی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی چه خطراتی دارد؟

گزارشی از ارضای جنسی طولانی مدت خانم ها و مشکلات درمورد واژینوپلاستی و لابیاپلاستی وجود ندارد. علاوه بر این، از آنجا که این جراحی ها هم مثل سایر جراحی ها در مجلات پزشکی مورد ارزیابی قرار نگرفته اند، دانشگاه آمریکایی زنان و زایمان آنها را «اثبات نشده» می داند.
خطرات جراحی های زیبایی واژن عبارتند از:
- عفونت
- تغییرات دائمی در احساسات
- درد مستمر
- زخم
بهترین توصیه برای زنانی که قصد دارند جراحی های واژن انجام دهند: در مورد احساسات و نگرانی های خود در مورد اندام تناسلیتان و همچنین انتظاراتی که از جراحی دارید یا هر گزینه غیرجراحی دیگر، با پزشک خود با صراحت صحبت کنید. بعنوان مثال تمریناتی مثل تمرینات کگل میتواند ضعف و شلی عضلات واژن را بهبود بخشد و تحریک جنسی را بیشتر کند. مشاوره نیز میتواند مشکلات مربوط به اعتمادبه نفس جنسی را برطرف کند.

علت بزرگ بودن لابیا چیست؟

اندازه لابیا های بزرگ حدودا بین یک تا ده سانتی متر است، که می تواند ارثی باشد یا اینکه هورمون باعث بزرگ شدن آنها شده باشد، اما در کل مادرزادی است. لابیا در سن بلوغ رشد می‌کنند و بزرگ می شوند.

بعد از جراحی و کوچک کردن لابیا اندازه آنها دیگر تغییر نخواهد کرد و رشد نمی کند.

چه سوالاتی از جراح لابیاپلاستی بپرسیم؟


- جراحی های لابیاپلاستی و واژینوپلاستی چه خطرات کوتاه مدت یا درازمدتی دارند؟

- این جراحی ها چه فوایدی دارند؟

- آیا عمل جراحی لابیاپلاستی بر بارداری یا زایمان در آینده تأثیر خواهد داشت؟

- آیا انتظارات من از این جراحی واقع بینانه هستند؟

- چه انتخابهای غیرجراحی دیگری برای بهبود وضعیتم دارم؟

- آیا حس ناحیه واژنم بعد از جراحی کمتر خواهد شد؟

- آیا جراحی بر توانایی ارگاسم من اثر خواهد گذاشت؟

- آیا بعد از جراحی محدودیت هایی برای استفاده از محصولات بهداشتی زنانه مثل تامپون وجود دارد؟

- آیا بیمه هزینه عمل های لابیاپلاستی و واژینوپلاستی را پوشش میدهد؟
بیشتر بیمه ها عملهای واژینوپلاستی و لابیاپلاستی و سایر عملهای زیبایی و پلاستیک که بیشتر انتخابی هستند تا ضروری؛ را پوشش نمی دهند. فقط در موارد محدودی این عملها ضروری شمرده میشود، مثل بزرگ کردن لابیا ایجادشده از استفاده زیاد تستوسترون، مشکلات مادرزادی یا ناراحتی های مزمن.

 

 

 

 

دکتر پرند عسگری 

متخصص و جراح لابیاپلاستی

 

 

 

 

جهت هماهنکی و وقت قلبلی با ما تماس بگیرید

021-22066344

021-22363598

 

علائم بیماری های مهم در نوزاد

با مشاهده برخی علائم در نوزادان ممکن است نگران سلامت آن ها شوید ما در این مطلب به مهمترین آن ها اشاره می کنیم اگر نوزاد شیرخوار دارید حتما به این مطلب نگاهی بیندازید
کتاب‌های زیادی درباره‌ی بارداری و زایمان خوانده‌اید. کلاس‌های مختلف رفته‌اید. حالا نوزاد شما متولدشده است. چقدر درباره‌ی او می‌دانید؟

در این مقاله به برخی از آسیب های تک فرزندی با رویکرد روان شناسی و علوم تربیتی اشاره می کنیم:

۱- فرزند سالاری

در خانواده های تک فرزندی، بیش از حد به خواسته ها و مطالبات فرزند توجه شده و اغلب افراط و زیاده روی والدین در برآوردن خواسته های تنها فرزندشان مشاهده می شود. هر چند این خواسته ها غیر منطقی، بلند پروازانه و فراتر از توان و بنیه مالی و یا حتی بیرون از مرزها و حدود قانونی و شرعی باشد.

این توجه بیش از حد والدین و قرار دادن فرزند در کانون توجهات اثرات سوئی بر شخصیت کودک دارد. اینگونه کودکان غالبا حساس، زود رنج، پرتوقع و کم صبر هستند، نمی توانند عواقب اشتباهات خود را آزموده و مسئولیت عمل خود را بپذیرند. این کودکان از جامعه پیرامون شان انتظار دارند همانند والدین با آن ها رفتار کرده و چتر حمایت خود را بر سر آنان بگسترانند.

بی اختياری استرسی

در اين حالت هنگام عطسه، سرفه، خنده و برخاستن از زمين، بي‌اختيار چند قطره ادرار خارج می شود. اين حالت در زن‌ها خيلی بيشتر است كه ممكن است به علت عفونت ادراری، تغييرات مجرای ادرار با افزايش سن يا زايمان‌های متعدد باشد... و اما توصيه‌هايی برای بی اختياری استرسی:

آدرس

سعادت آباد ، چهار راه سرو ،نبش آسمان سوم شرقی ، پلاک 2 واحد 9

22066344

info@parandasgari.com

شنبه تاچهارشنبه 9 صبح تا6 عصر

یکشنبه, ۰۳ شهریور ۱۳۹۸
دکتر پرند عسگری